Установка, настройка і оптимізація Windows 10

 1. Початкова установка
 2. Налаштування перед запуском
 3. Налаштування в панелі управління
 4. Як відключити запит на підвищення прав
 5. Як відключити автозапуск дисків і флешок
 6. Як відключити діагностичні повідомлення
 7. Як відключити SmartScreen
 8. Як відключити відновлення системи
 9. Як показати приховані файли і розширення
 10. Як приховати кошик з робочого столу
 11. Як відключити віддаленого помічника
 12. Як відключити анімацію при прокручуванні списків
 13. Як відключити автоматичну перезавантаження при помилку
 14. Як не надсилати звіту про помилки
 15. Як відключити домашню групу
 16. Налаштування в новій панелі управління
 17. Як видалити непотрібні компоненти Windows 10
 18. Як відключити рекомендації в меню Пуск
 19. Як відключити Windows Defender (Захисник Windows)
 20. Як видалити встановлені додатки Windows 10
 21. Як відключити режим гібернації

У цьому пості ми розглянемо покроковий процес установки Windows 10, а також, налаштуємо систему так, щоб вона працювала швидко і стабільно.

Пост розбитий на кілька етапів. Ми почнемо з того моменту, коли на екрані з'являється перший екран установника. Якщо ви не знаєте, як запустити установку Windows з флешки, то прочитайте цей пост: Установка Windows з флешки .

Всі настройки будуть забезпечені скріншотами. Формат простий: спочатку йде скріншот, а потім - пояснення.

Багато настройки, які я опишу, необов'язкові. Їх потрібно застосовувати в тому випадку, якщо ви перед собою ставите певну мету. Такі цілі будуть виділені в окремі блоки:

Режим параноїка - дозволяє відключити більшість функцій стеження в Windows 10. Якщо ви хочете бути впевнені, що система не відправляє в Microsoft дані про вашої активності за комп'ютером, використовуйте ці настройки.

Режим інквізитора - підходить тим, хто хоче позбутися від максимальної кількості «непотрібного» софта, який йде в комплекті з Windows.

Небезпечний режим - гарненько подумайте, чи варто використовувати ці налаштування. Вони можуть поставити безпеку вашого комп'ютера під загрозу. Підходить тільки тим, хто знає, що робить.

Початкова установка

Початкова установка

Отже, приступимо. На самому початку Windows пропонує нам вибрати мову системи і розкладку клавіатури.

На самому початку Windows пропонує нам вибрати мову системи і розкладку клавіатури

На наступному екрані нам пропонують ввести ключ продукту. Якщо він є, вводимо відразу; якщо немає - натискаємо У мене немає ключа продукту поряд з кнопкою Далі. Windows можна встановити без ключа і використовувати з обмеженим функціоналом.

Windows можна встановити без ключа і використовувати з обмеженим функціоналом

Далі нам потрібно вибрати тип установки: Оновлення або Вибіркова. Якщо у вас вже встановлена ​​Windows, і ви хочете зберегти більшу частину програм і налаштувань, можна вибрати опцію Оновлення. Якщо ви впевнені, що забекапіть всі дані і хочете встановити систему «начисто», тиснемо Вибіркову установку. Далі розглянемо саме цей варіант.

Далі розглянемо саме цей варіант

Пройшли часи, коли при установці Windows потрібно було вибирати мільярд опцій. Тепер потрібно тільки вибрати диск, на який буде встановлена ​​система. Якщо у вас новий жорсткий диск, то весь простір на ньому, швидше за все, буде не розмічено. В цьому випадку, виділіть в списку незайняте простір і натисніть кнопку Створити. За замовчуванням, Windows захоче створити один розділ, який буде займати весь жорсткий диск. Для більшості випадків це оптимальний сценарій, тому просто натискаємо Застосувати. Тут є нюанс: Windows створить ще один маленький розділ приблизно на 350 Мб. Це нормально - розділ системний і служить для того, щоб при неполадки можна було легко відновити працездатність Windows.

Якщо у вас на жорсткому диску вже є розділи, і ви хочете встановити Windows в той розділ, де вона була раніше, то просто виберіть цей розділ і натисніть Форматувати. Вніменіе! Ця операція знищить всі файли на цьому розділі!

Після того, як всі операції з диском будуть закінчені, можна натискати Далі. Windows почне копіювати свої файли на жорсткий диск, після чого кілька разів перезавантажиться.

Налаштування перед запуском

Після всіх перезавантажень настає етап попереднього налаштування системи.

Як ви вже помітили, кнопка «Використовувати стандартні параметри» велика і приваблива :). Але краще її не було натиснуто, а замість цього натиснути непомітну посилання Налаштування параметрів. Навіть якщо ви нічого не будете змінювати, корисно знати, які налаштування Windows хотіла нав'язати вам за замовчуванням.

Параноїк. Саме тут відключаються багато настройки «стеження».

Як відомо, якщо ви не параноїк, це не означає, що за вами не стежать;). Ви можете прочитати пояснення під кожним з цих пунктів, але особисто я завжди відключаю всі опції на цьому екрані.

Ви можете прочитати пояснення під кожним з цих пунктів, але особисто я завжди відключаю всі опції на цьому екрані

На цьому екрані налаштовується автоматично приєднатися до Wi-Fi мереж. Це дуже спірна фіча, яку я також завжди відключаю. Небезпека відкритих мереж значно переважує необхідність зробити два кліка, щоб отримати доступ до потрібної. Якщо залишити ці опції включеними, ваш ноут або планшет може автоматично підключитися до відкритої мережі, яку виставили зловмисники з тим, щоб автоматично просніфать всі ваші явки-паролі.

Відомості про помилки також можна не відправляти. Колись Microsoft Дизайн цю фічу як центральний хаб для збору і діагностики помилок для екосистеми Windows, але свій потенціал ідея так і не реалізувала. Як мінімум, відключивши цю опцію, ми заощадимо трафік.

Галактеко небезпеки! Першу опцію краще залишити включеною. Вона допоможе захистити комп'ютер від страшних вірусів.

Дві інші опції теж можна залишити включеними. Третя опція дозволяє отримувати оновлення з більшою швидкістю, ніж при використанні тільки централізованого сервера оновлень.

Увага! Ніколи не відключайте автоматичні оновлення! Це ставить під загрозу безпеку комп'ютера. Не живіть ілюзій з приводу того, що ви самі знаєте, які оновлення потрібно ставити, а які - ні. У підсумку, ви або не будете ставити поновлення взагалі, ніж відкриєте свій комп'ютер для 0-day атак, або будете ставити все, але в ручному режимі.

Цей екран дуже хитрий: він пропонує нам створити учетку в Microsoft, яка буде використовуватися для входу в Windows, і намагається дати зрозуміти, що іншого шляху немає :) Насправді, вирішувати вам. Нічого страшного в учеткі Microsoft немає, а користі досить багато. Якщо ви хочете синхронізувати налаштування між декількома комп'ютерами з Windows 10, учеткі підійде якнайкраще.

Якщо ви все ж хочете «по-старому» мати локальний аккаунт, натисніть на непримітну посилання Пропустити цей крок.

Якщо ви все ж хочете «по-старому» мати локальний аккаунт, натисніть на непримітну посилання Пропустити цей крок

Якщо ви вирішили не створювати учетку Microsoft, то на цьому етапі вам запропонують створити звичайний обліковий запис Windows, як в старі-добрі часи.

Після виконання всіх цих налаштувань нас, нарешті пустять на Робочий стіл.

Налаштування в панелі управління

Настав час налаштувати Windows в панелі управління. Як відомо, з часів Windows 8 з'явилася нова модна панель управління. Однак багато опції з неї налаштувати не можна, тому ми почнемо настройку з класичної панелі.

Щоб потрапити в класичну панель управління, клацніть правою кнопкою на кнопці Пуск і виберіть Панель керування.

У меню Перегляд в правому верхньому куті виберіть Великі значки, щоб не лазити в нетрях різних категорій.

Як відключити запит на підвищення прав

Як відключити запит на підвищення прав

Галактеко небезпеки! Відключення User Account Control може відкрити врата в пекло, звідки в ваш комп'ютер набіжать страшні віруси. Я не шуткую.

На цьому скріншоті показано, як відключити віконце «підтвердження змін» для адміністраторів (учеткі за замовчуванням - адміністратор). Яким би набридливим не було це вікно, воно дуже непогано захищає від дурості і відваги. Якщо ви точно знаєте, що робите, ви можете перейти в розділ Адміністрування, відкрийте Локальна політика безпеки, в дереві зліва знайдіть Локальні політики → Параметри безпеки. Після цього в списку праворуч знайдіть пункт Контроль облікових записів: поведінка запиту на підвищення прав для адміністраторів .... Двічі натисніть на нього і у вікні, виберіть перший пункт: Підвищувати права без запиту.

Як відключити автозапуск дисків і флешок

Як відключити автозапуск дисків і флешок

Параноїк. Якщо відключити автозапуск, віруси з флешок вас не дістануть!

У розділі Автозапуск можна відключити автозапуск дисків і флешок. Необхідність вручну запускати програми з дисків - мала плата за безпеку вашого комп'ютера.

Як відключити діагностичні повідомлення

Як відключити діагностичні повідомлення

Галактеко небезпеки! Відключення повідомлень про проблеми може приховати від вас потенційні вектори атаки на ваш комп'ютер!

На цьому скріншоті ми відключаємо всі повідомлення про безпеку, до яких можемо дотягнутися. В Панелі керування перейдіть на сторінку Безпека і обслуговування, і зніміть всі галки.

Як відключити SmartScreen

Як відключити SmartScreen

Галактеко небезпеки! Відключення SmartScreen зробить ваш комп'ютер більш уразливим.

Також в розділі Безпека і обслуговування можна вимкнути SmartScreen.

Як відключити відновлення системи

Як відключити відновлення системи

Галактеко небезпеки! Якщо вимкнути відновлення системи, то не зможете відкотитися до робочого стану, якщо щось піде не так.

Якщо ж ви використовуєте фіксований набір софта, і не експериментуєте з новими програмами і налаштуваннями, можна відключити створення контрольних точок відновлення. Для цього вибираємо пункт Відновлення в Панелі управління, і далі діємо по скриншоту. Щоб зачистити зайняте бекапіть місце, можна натиснути кнопку Видалити.

Як показати приховані файли і розширення

Як показати приховані файли і розширення

Якщо ви хочете бачити всі файли і папки в Провіднику, а також бачити розширення файлів, дотримуйтесь налаштувань на цьому скріншоті (розділ Параметри Провідника в Панелі управління).

Як приховати кошик з робочого столу

Як приховати кошик з робочого столу

Якщо ви не хочете використовувати Кошик, а видаляти файли відразу і назавжди, ви можете вибрати опцію Видаляти файли без використання кошика, клацнувши правою кнопкою по Кошику і натиснувши Властивості. В цьому випадку Кошик втрачає свій сенс і її можна приховати за робочого столу. Це робиться в розділі Персоналізація Панелі управління, як показано на скріншоті.

Як відключити віддаленого помічника

Як відключити віддаленого помічника

Тепер зробимо деякі настройки в розділі Система. Для початку, відключимо абсолютно непотрібного Видаленого Помічника.

Як відключити анімацію при прокручуванні списків

Як відключити анімацію при прокручуванні списків

Після цього на закладці Додатково можна відключити анімацію при прокручуванні списків. Кому як, а мені ця анімація здається повільною і дратівливою. Без неї працювати набагато приємніше.

Як відключити автоматичну перезавантаження при помилку

Як відключити автоматичну перезавантаження при помилку

Також на закладці Додатково можна відключити автоматичну перезавантаження при появі «Синього екрану смерті». Це корисно, тому що ви будете розуміти, що у вас якась серйозна проблема, а не просто електрику стрибнув.

Як не надсилати звіту про помилки

Як не надсилати звіту про помилки

Щоб остаточно не надсилати звітів про помилки, перейдемо в розділ Усунення неполадок → Налагодження. Вибираємо опції як на скріншоті.

Як відключити домашню групу

Як відключити домашню групу

Далі ми можемо відключити «Домашню групу», якій мало хто користується, і яку сам Microsoft потихеньку починає виводити з експлуатації. Перейдемо до Центру управління мережами і в розділі Додаткові параметри виставимо перемикали як на скріншоті. Перший перемикач дозволяє класичний шаринг файлів замість домашніх груп, а другий - відключає власне домашню групу. Якщо ви не хочете нишпорити файли, то перший перемикач можна залишити як є.

Налаштування в новій панелі управління

Тепер перейдемо до налаштування в новій панелі управління. Щоб туди потрапити, потрібно просто натиснути Налаштування в меню Пуск.

Для початку, відключимо поради по роботі з Windows в розділі Система.

Потім в розділі Харчування і сплячий режим вимкнемо режим сну при живленні від мережі. Це корисно для тих, хто завжди тримає комп'ютер включеним.

Також можна зробити так, щоб жорсткі диски не відключалися через 20 хвилин простою. Це дуже дратує, коли традиційний жорсткий диск використовується як додатковий і доступ до нього відбувається рідко. У цьому випадку кожен раз доведеться чекати, поки жорсткий диск розкрутиться і прийде в стан готовності. Щоб заборонити відключення жорстких дисків, потрібно натиснути посилання Додаткові параметри харчування, в класичній панелі управління натиснути посилання Налаштування схеми електроживлення навпаки активної схеми. Далі потрібно натиснути посилання Змінити додаткові настройки живлення і виставити значення 0 для настройки Жорсткий диск → Відключати жорсткий диск через.

Як видалити непотрібні компоненти Windows 10

Як видалити непотрібні компоненти Windows 10

Burn them all! Якщо ви не хочете залишати ворогові ні мегабайта, можете видалити ці компоненти.

У розділі Програми та можливості можна видалити деякі непотрібні компоненти, натиснувши на посилання Управління додатковими компонентами.

Як відключити рекомендації в меню Пуск

Як відключити рекомендації в меню Пуск

Щоб система Windows не рекламувала додатки в вашому власному меню Пуск, перейдіть в розділ Персоналізація → Пуск і зніміть галку, як показано на скріншоті.

Як відключити Windows Defender (Захисник Windows)

Як відключити Windows Defender (Захисник Windows)

Галактеко небезпеки! Якщо у вас немає іншого антивіруса, не виймайте Захисник Windows!

У розділі Оновлення та безпеку → Захисник Windows можна відключити антивірус, який поставляється в комплекті з Windows.

Як видалити встановлені додатки Windows 10

Burn them all! Якщо ви не користуєтеся додатками, які йдуть в складі Windows 10, їх можна видалити. Для цього нам знадобиться запустити PowerShell.

Відкрийте меню Пуск і почніть вводити power з клавіатури. Коли в меню з'явиться пункт Windows PowerShell, клацніть по ньому правою кнопкою і виберіть Запустити від імені адміністратора.

У відкрилася командного рядку введіть команду Get-AppxPackage | Foreach {Write-Host $ _. Name}. Ця команда виведе всі додатки з Магазину, встановлені в Windows.

Щоб видалити додаток, введіть команду Get-AppxPackage [назва програми] | Remove-AppxPackage. Ви також можете використовувати шаблони. Наприклад, команда Get-AppxPackage * Bing * | Remove-AppxPackage видалить всі програми, в імені яких міститься "Bing".

Увага! Деякі програми не можна видалити навіть цим способом. Доведеться змиритися.

Наступний набір команд видалить практично всі програми, які йдуть в комплекті з Windows 10:

Як відключити режим гібернації

Режим глибокого сну дозволяє зберігати повне стан оперативної пам'яті на жорсткий диск, і потім вимикати комп'ютер. Наступне включення комп'ютера має відбуватися набагато швидше, т. К. Стан оперативної пам'яті відновлюється безпосередньо з диска, пропускаючи довгі етапи завантаження. За допомогою цієї функції також можна зберегти відкриті програми і після включення комп'ютера продовжити роботу з того місця, на якому її закінчили. Однак в століття SSD-дисків, які скорочують час «холодного» запуску Windows до декількох секунд, ця функція вже не так важлива. Проте, система резервує на жорсткому диску місце для вмісту оперативної пам'яті. Файл hyberfil.sys займає місце, пропорційне обсягу встановленої оперативної пам'яті.

Якщо ви не користуєтеся режимом глибокого сну, то можете позбутися від цього файлу. Для цього запустіть командний рядок від імені адміністратора і виконайте команду

powercfg -h off

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения