Установка Windows 10 на SSD, підготовка USB-накопичувача, поради

 1. Готуємо завантажувальний USB-накопичувач для установки Windows 10
 2. Вибираємо систему для SSD-диска
 3. Встановлюємо Windows 10 на новий SSD-диск
 4. Чи варто встановлювати Windows XP на SSD-диск
 5. Як не завдати шкоди SSD-диска
 6. підводимо підсумок
 7. Відео по темі

У багатьох користувачів персональних комп'ютерів часто виникає питання, як встановити Windows 10 на твердотільний накопичувач SSD. Щоб відповісти на це питання ми підготували матеріал, в якому докладно опишемо процес установки десятки з нуля на SSD.

Готуємо завантажувальний USB-накопичувач для установки Windows 10

Насамперед нам потрібно створити завантажувальний USB-накопичувач, з якого ми встановимо операційну систему на SSD.

Варто відзначити, що дана інструкція рекомендована тільки тим користувачам, які мають електронну ліцензію Windows 10, а не коробочну.

Тому якщо у вас версія коробочки Windows з диском, то сміливо пропускайте цю інструкцію. Для створення завантажувального накопичувача з десяткою нам знадобиться фірмова утиліта від Microsoft під назвою MediaCreationTool. Завантажити цю портативну версію програми можна на інтернет ресурсі компанії Microsoft - www.microsoft.com. Після скачування нам знадобиться USB-накопичувач об'ємом від 4 ГБ або більше. У нашому випадку це USB-накопичувач на 16 ГБ. Запустивши програму, ми потрапимо в її стартове вікно.

У цьому вікні розробники просять нас прийняти ліцензійну угоду з компанією Microsoft. Ми погодимося і натиснемо кнопку Прийняти. Ця дія перекине нас до наступного етапу.

У цьому вікні нас цікавить другий пункт, який дозволить створити нашу завантажувальну флешку. Виберемо цей пункт і перейдемо до наступного вікна.

Тут ми повинні вибрати параметри встановлюється Windows 10. У нашому випадку це 64 розрядна домашня версія. Натиснувши кнопку Далі, ми потрапимо в вікно вибору створюваного завантажувального пристрою.

На вибір пропонується USB-флешка і звичайний DVD-диск. Зупинимося на флешці і перейдемо до наступного етапу.

Тепер виберемо нашу флешку зі списку і продовжимо.

На цьому етапі почнеться завантаження і установка на флешку необхідних файлів, щоб вона стала завантажувальної. Після завершення установки і завантаження наш USB-накопичувач буде готовий.

Вибираємо систему для SSD-диска

Щоб отримати від твердотільного накопичувача SSD максимальну швидкодію, ваш ПК або ноутбук повинен володіти такими характеристиками:

 • Підтримка режиму AHCI;
 • Підтримка інтерфейсу SATA 3.0

Варто враховувати, що при установці Windows 10 режим AHCI її потрібно активувати.

Розглянемо активацію цього режиму на стаціонарному комп'ютері з материнською платою MSI A68HM-P33 і процесором AMD Kaveri A10-7850K. Материнська плата MSI A68HM-P33 побудована на чіпсеті A68H, який має підтримку SATA 3.0. Для активації режиму AHCI нам необхідно перейти в BIOS материнської плати MSI A68HM-P33. Для цього при старті комп'ютера натиснемо кнопку DEL.

Для цього при старті комп'ютера натиснемо кнопку DEL

Тепер перейдемо в праву вкладку "SETTINGS".

Тепер перейдемо в праву вкладку SETTINGS

На цій вкладці нас цікавить пункт "Додатково", за яким ми і перейдемо.

На цій вкладці нас цікавить пункт Додатково, за яким ми і перейдемо

У вкладці нас цікавить пункт останній "Вбудовані периферійні пристрої", за яким ми і перейдемо.

У вкладці нас цікавить пункт останній Вбудовані периферійні пристрої, за яким ми і перейдемо

На цій вкладці нас цікавить блок "Конфігурація SATA" і перший слот SATA, до якого приєднаний SSD. На малюнку видно, що режим AHCI вже обраний. Щоб виставити цей режим, достатньо клікнути по цьому пункту мишкою.

Щоб виставити цей режим, достатньо клікнути по цьому пункту мишкою

Схожим чином можна включити режим AHCI на інших материнських платах ноутбуків і стаціонарних ПК.

Також варто відзначити, що на більшості нових ПК режим AHCI стоїть за умовчанням. Але якщо наприклад, на старому комп'ютері стояла Windows XP, то в цьому випадку SATA-порт буде працювати в режимі IDE.

Встановлюємо Windows 10 на новий SSD-диск

Після настройки режиму AHCI в комп'ютері на материнській платі MSI A68HM-P33 спробуємо встановити на нього Windows 10 на SSD-диск. Для цього завантажте з підготовленою раніше нами флешки.

У першому вікні виберемо параметри мови і перейдемо до наступного, в якому натиснемо кнопку Встановити.

На подальшому етапі приймемо ліцензійну угоду.

У вікні нам пропонують оновити або встановити Windows 10 з нуля. Ми зупинимося на другому пункті, який дозволить нам встановити Windows 10 на чистий SSD.

У вікні вибору і редагування диска створимо новий розділ за допомогою кнопки Створити, як це показано нижче.

Після створення розділу перейдемо до безпосередньої установки Windows 10.

З прикладу видно, що установка Windows 10 на диск SSD нічим не відрізняється від установки на HDD. Ще варто відзначити, що десятка є новою операційною системою, яка адаптована під SSD-диски. З цього випливає, що вам не потрібно проводити настройку системи для продовження життя SSD. Наприклад, в десятці автоматична дефрагментація відключена для SSD-диска. Установка Windows 7 на SSD практично не відрізняється від процесу, описаного вище. Але після установки Windows 7 її доведеться оптимізувати для продовження життя SSD, наприклад, відключити автоматичну дефрагментацію.

Щоб нашим читачам не довелося шукати інформацію в мережі про оптимізацію Windows під SSD, на нашому сайті є стаття " Як налаштувати SSD під Windows 7, 8 і 10 ". У цій статті ви знайдете всі тонкощі налаштування для продовження життя SSD, в тому числі і як відключити автоматичну дефрагментацію в вашому ноутбуці або стаціонарному ПК.

Чи варто встановлювати Windows XP на SSD-диск

Досить часто у користувачів ПК виникає питання: а чи буде працювати Windows XP на SSD. Перш ніж відповісти на це питання, хочеться застерегти нашого читача.

По-перше, Windows XP дуже стара ОС, яка вже не підтримується самої Microsoft. Також для Windows XP не випускаються нові драйвера і програми. Наприклад, браузер Chrome вже давно не випускається під XP. Все це загрожує наслідками, при яких система схильна до всіляких вірусним атакам.

По-друге, система Windows XP випущена за часів, коли SSD-диски ще не існували. З цього випливає, що вона не призначена для роботи з ними. Звичайно, в мережі ви можете знайти багато інструкцій по установці Windows XP, але ми настійно не рекомендуємо цього робити. Тоді у вас виникне закономірне питання, як скористатися програмним забезпеченням, яке працює тільки в XP. Вирішити цю ситуацію допоможе віртуальна машина. Наприклад, за допомогою програми VirtualBox, ви зможете створити віртуальну машину в Windows 10 і запустити на ній Windows XP.

Як не завдати шкоди SSD-диска

Спочатку, мета нового пристрою збільшити швидкість роботи вашого ПК, проте кожен користувач бажає, щоб його обладнання прослужило як можна довше. Зрозуміти як продовжити термін життя вашого SSD допоможе стаття нашого сайту з порадами по налаштуванні . Далі ми також торкнемося деякі важливі моменти.

Багато користувачів ПК ще з часів Windows XP звикли проводити дефрагментацію локальних дисків. Якщо користувач встановить десятку на SSD, то шукати, де в налаштуваннях відключити автоматичну дефрагментацію не потрібно, так як ОС не буде використовувати цю функцію. Але багато користувачів ПК звикли проводити дефрагментацію сторонніми утилітами, що не входять до складу Windows. Тому радимо відмовитися від цієї звички дефрагментації, коли в системі встановлений SSD. Також відключіть в подібних програмах розклад, яке виробляє дефрагментацію в зазначений термін.

Допитливий користувач звичайно запитає: а чому Windows 10 відключає дефрагментацію, і як на це впливають сторонні утиліти. Відповідь на це питання проста - кожен SSD має обмежену кількість циклів перезапису, тому проводячи дефрагментацію, ви зменшуєте кількість цих циклів значно швидше.

З дефрагментацією розібралися, тепер спробуємо розібратися, якої шкоди SSD несе форматування і затирання інформації на диску. Повне форматування диска SSD так само, як і в випадку з дефрагментацією, зменшує кількість циклів перезапису.

Якщо вам необхідно змінити файлову систему на диску SSD, то радимо скористатися швидкої дефрагментацією.

Що стосується затирання інформації такими методами, як DOD, NSA і Гутманн, то це корисно тільки для HDD-дисків. Справа в тому, що всі диски SSD мають функцію TRIM, яка дозволяє ОС повністю прати видалені файли без можливості відновлення.

підводимо підсумок

У цьому матеріалі ми постаралися докладно описати процес установки Windows 10 на ПК. З матеріалу стає ясно, що установка десятки на SSD практично нічим не відрізняється від установки Windows 7 і 8. Єдиним, що слід враховувати при використанні зв'язки SSD + Windows 10 - це комп'ютер, який повинен відповідати параметрам твердотільних накопичувачів.

Наприклад, якщо ви будете використовувати SSD з портом SATA 2, а не SATA 3, то ви обмежите швидкість вашого твердотільного накопичувача до 300 М / с. Сподіваємося, що завдяки нашому матеріалу ви без проблем встановите Windows 10 на SSD-накопичувач.

Відео по темі

гарна реклама

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения