Установка windows 7 на ssd - особливості, настройки накопичувача, оптимізація, що потрібно знати

 1. Що потрібно враховувати перед установкою Windows 7
 2. установка ОС
 3. Відео: установка WINDOWS
 4. відключаємо індексування
 5. службу дефрагментації
 6. Створення контрольних точок відновлення
 7. Оптимізація утилітою SSD Mini Tweaker

Розробники SSD-технології гарантують високу швидкість завантаження і функціонування системного програмного забезпечення. Як відзначають програмісти, які вже експлуатують нові накопичувачі, вони не виявили особливості установки windows 7 на ssd, які б могли перешкодити її здійснити звичайному користувачеві.

Спочатку процес розбивається на два етапи:

 1. перший етап, це настройка самого носія під Віндовс 7, що легко здійснити за допомогою утиліти SSD Mini Tweaker 2.1 .;
 2. другий етап, це безпосередньо перенесення самої оперсістеми на новий пристрій. Слід зазначити, що не варто намагатися використовувати версії Віндовс нижче 7-й, навіть застосування «ХР" не покаже разючих відмінностей між її роботою на HDD або на SSD.

Що потрібно враховувати перед установкою Windows 7

Перш ніж приступати безпосередньо до завантаження та налаштування оперсістеми необхідно, по-перше, відключити всі інші накопичувальні диски, наприклад, HDD-накопичувачі, перевірити на сайті виробника ССД-накопичувача версію його прошивки і при необхідності оновити її, після чого внести за допомогою BIOS зміни в режим функціонування дисків, перейшовши з режиму IDE в режим AHCI (Advanced Host Controller Interface).

Перш ніж приступати безпосередньо до завантаження та налаштування оперсістеми необхідно, по-перше, відключити всі інші накопичувальні диски, наприклад, HDD-накопичувачі, перевірити на сайті виробника ССД-накопичувача версію його прошивки і при необхідності оновити її, після чого внести за допомогою BIOS зміни в режим функціонування дисків, перейшовши з режиму IDE в режим AHCI (Advanced Host Controller Interface)

Фото: швидкість обміну даних

Фізичний монтаж нового накопичувача може викликати труднощі тільки в випадках, коли він буде застосовуватися на ноутбуках, так як в більшості моделей є тільки один роз'єм для підключення накопичувача до материнської плати. Виходом із ситуації може бути застосування HDD-накопичувача в якості зовнішнього пристрою, а на його штатному місці розмістити ССД диск.

Може також виникнути ситуація, коли в корпусі комп'ютера немає посадкового місця для підключення 2,5-дюймових пристроїв, в такому випадку слід застосувати перехідник «2,5-дюйма на 3,5-дюйма», який часто входить в базовий комплект SSD-накопичувача .

Може також виникнути ситуація, коли в корпусі комп'ютера немає посадкового місця для підключення 2,5-дюймових пристроїв, в такому випадку слід застосувати перехідник «2,5-дюйма на 3,5-дюйма», який часто входить в базовий комплект SSD-накопичувача

Фото: використання перехідника

Після фізичного монтажу нового диска відкриваємо BIOS, і послідовно переходимо спочатку на вкладку меню «Advanced», потім на пункт «SATA Configuration» і в ньому переходимо до підпункту «Sata mode selection» в якому відзначаємо модуль режиму AHCI.

Фото: режим AHCI

Після цього натискається F10, що зберігає всі внесені зміни.
Описані вище процедури, це все, що потрібно знати і виконати перед безпосередньою установкою ОС.

установка ОС

Встановлювати Віндовс 7 краще за все не методом перенесення образу системи з HDD, а безпосередньо з інсталяційного диска, а сам «вінчестер» на момент установки ОС відключити від материнської плати.

Спочатку необхідно переконатися, що фізичний монтаж і підключення ССД-накопичувача до SATA-інтерфейсу вироблено грамотно і БІОС його бачить і правильно ідентифікує. Необхідні відомості відображаються в пункті «Information» меню, де відображаються всі підключені пристрої.

Фото: Windows 7 Ultimate for SSD диска

Переконавшись в наявності нового диска в переліку підключених пристроїв, здійснюється перехід в розділ «Boot» в якому вказує пристрій (CD або DVD) з якого буде проведена завантаження і установка системи.

Подальший процес установки повністю подібний до того, який здійснюється при роботі з жорстким HDD-диском і крім збільшеної швидкості завантаження і копіювання інформації відмінностей не має. Необхідно діяти відповідно до підказок настановної програми.

Необхідно діяти відповідно до підказок настановної програми

Фото: початок установки Windows

Після закінчення установки знову необхідно увійти в БІОС і перемкнути точку завантаження з CD (DVD) вже на пристрій ССД, з якого тепер і буде відбуватися завантаження Віндовс 7 на комп'ютері.

Правильна установка програмного забезпечення моментально позначиться на продуктивності комп'ютера.

Правильна установка програмного забезпечення моментально позначиться на продуктивності комп'ютера

Фото: оцінка продуктивності комп'ютера

Важливо! Перед початком установки обов'язково необхідно підтвердження того, що SSD-диск відформатований під файлову систему NTFS (New Technology File System - розробка корпорації «Microsoft» під лінійку ОС NT).

Найкраще зробити це в ручному режимі шляхом введення відповідних команд в CMD-рядку в такій послідовності:

 1. «Diskpart» - запускає інтерпретатор Windows-команд;
 2. «List disk» - відображає список всіх підключених носіїв інформації з докладними характеристиками і даними;
 3. «Select disk X» - вибір пристрою для форматування, параметр «Х» замінюється на буквене позначення SSD-накопичувача в виведеному вище списку;
 4. «Create partition primary align = 1024» - створення параметра зсуву;
 5. «Active» - активація розділу;
 6. «Exit» - вихід з CMD-режиму.

Відео: установка WINDOWS

Налаштування системи на SSD

Спочатку «Сімка» розроблялася для взаємодії з HDD-накопичувачами, так як хоча технологія виробництва SSD вже була відома і відпрацьована, але не передбачалося її широке застосування через занадто велику вартість.

У зв'язку з цим для коректної роботи всіх служб ОС необхідна оптимізація Віндовс 7, щоб проведені її операції збільшили свою продуктивність і не приводили б до створення внутрішніх конфліктів при взаємодії з SSD-диском.

Фото: настройка SSD під Windows

Коригування службових програм ОС необхідна також для збільшення експлуатаційного строку нового диска, так як сама технологія твердотілих накопичувачів критична до частих перезапису, що зношує диск, який конструктивно подібний величезної «флешці».

Процесу оптимізації передує процедура наявності в системі завантажених і включених драйверів для підтримки режиму AHCI і активована команда TRIM інтерфейсу АТА.

Важливо! Команда TRIM оптимізує роботу твердотілих накопичувачів, видаючи їм інформацію про незадіяних системою блоках, які можуть бути використані для запису. Повноцінна підтримка TRIM-режиму передбачена тільки в ОС Windows 7/8 / Vista, в більш ранніх версіях вона не передбачалася.

Наявність включених контролерів AHCI відображається в «Device Manager» на «Control Panel» у вкладці «IDE ATA / ATAPI controllers».

Наявність включених контролерів AHCI відображається в «Device Manager» на «Control Panel» у вкладці «IDE ATA / ATAPI controllers»

Фото: вікно «Device Manager»

Перевірку стану і активацію режиму TRIM виробляють з рядка активних команд (послідовність натискання «ПУСК» - «Виконати» і введення команди CMD) але тільки при наявності адміністраторських прав доступу до системи.

CDM-команда для перевірки стану - «fsutil behavior query DisableDeleteNotify».

Після її введення можливі два варіанти відповідей:

 1. DisableDeleteNotify = 0 - команда TRIM включена;

  Фото: значення 0 - команда TRIM включена

 2. DisableDeleteNotify = 1 - TRIM відключена.

До Оманд включення TRIM - «fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0».

Тепер можна переходити безпосередньо до процедури оптимізації ОС до SSD, а саме:

 • файл підкачки або переноситься на інший диск або відключається;
 • процеси кешування ССД і його індексування вимикаються;
 • дефрагментація SSD-диска забороняється;
 • папка TEMP переноситься на HDD-диск і ховається;
 • відключається функція системного відновлення і глибокого сну.

відключаємо індексування

Швидкість обміну інформацією у SSD-пристроїв набагато вище, ніж у HDD, під які розроблялася Віндовс 7, тому в індексуванні і кешуванні необхідності немає. Відключення цих двох функцій тільки підвищить надійність і збереження інформації у випадках проблем з живленням.

Індексація відключається на вкладці властивостей SSD-диска шляхом зняття галочки з опції «Дозволити індексування для швидкого пошуку» (Allow files to have contents indexed in addition to file properties ).

Фото: «Дозволити індексування для швидкого пошуку»

Після натискання на «Ок» комп'ютер може чинити опір, але для цього достатньо натиснути «Ігнорувати все» (Ignore All) в випадаючому вікні.

службу дефрагментації

Віндовс 8 самостійно визначає тип носія і автоматично відключає функцію дефрагментації для SSD-накопичувача, збільшуючи тим самим термін його експлуатації, позбавивши від багаторазового переміщення файлових блоків, до чого він дуже чутливий.

Віндовс 8 самостійно визначає тип носія і автоматично відключає функцію дефрагментації для SSD-накопичувача, збільшуючи тим самим термін його експлуатації, позбавивши від багаторазового переміщення файлових блоків, до чого він дуже чутливий

Фото: виключення SSD-диска

У Віндовс 7 відключення здійснюється шляхом виключення SSD-диска зі списків накопичувачів, для яких налаштований даний режим.

Фото: установка розкладу оптимізації

Створення контрольних точок відновлення

Дезактівіруя функцію «Захист системи» (System Restore) користувач мінімізує кількість звернень до ССД-пристрою для запису і економить його простір, забороняючи створювати файли-копії.

Відключення відбувається в папці «Властивості комп'ютера» у вкладці «Конфігурація системи», зазначивши опцію "Відключити систему захисту».

Фото: відключення системи захисту

Оптимізація утилітою SSD Mini Tweaker

«SSD Mini Tweaker» - корисна утиліта з безкоштовним розповсюдженням і маленьким об'ємом займаного місця в пам'яті. При її запуску з'являється тільки одне вікно в якому відображаються всі настройки, описані вище, включення або відключення яких необхідні для оптимізації ОС для спільної роботи з ССД-накопичувачем.

При її запуску з'являється тільки одне вікно в якому відображаються всі настройки, описані вище, включення або відключення яких необхідні для оптимізації ОС для спільної роботи з ССД-накопичувачем

Фото: вікно запуску «SSD Mini Tweaker»

Досить поставити відмітки навпроти необхідних функцій і натиснути на «Застосувати зміни» і автоматично будуть проведені всі дії всередині ОС Віндовс 7.


Перехід на новий тип носія повністю себе виправдовує в частині підвищення продуктивності оперсістеми Віндовс 7 і навіть при наявності мінімальних користувальницьких навичок не викликає ускладнень.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения