Вчимося писати грамотне технічне завдання (ТЗ) на розробку банера

18.02.10

Для того щоб написати грамотне технічне завдання (ТЗ) не потрібно бути професійним веб-дизайнером. Досить подивитися на банери на будь-якому розкрученому порталі, на рекламу конкурентів або партнерів, щоб придумати опис свого майбутнього банера. А кілька порад з докладними описами того, як складати ТЗ на розробку сайта, запропоновані в цій статті, допоможуть вам краще зрозуміти, що потрібно робити. Повірте, зусилля, витрачені на складання технічного завдання з правильним описом банера, допоможуть вам не тільки отримати якісний банер в найкоротші терміни, але і розраховувати на знижку. Професійні розробники банерів зацікавлені заохочувати осудних замовників більш вигідними пропозиціями, тому що бережуть свої нервові клітини.

Також ви можете скачати безкоштовно реальний приклад технічного завдання на створення банера в форматі .doc:

Завантажити безкоштовно приклад ТЗ на розробку банера flash


1. Тип банера.
На самому початку важливо визначити, який тип банера вам потрібен. Можливі варіанти: анімований flash, анімований gif , Статичний gif або jpg, нестандартний rich-банер (що спливає посеред сторінки). Якщо ви не впевнені, який формат повинен бути у вашого банера, напишіть, що формат визначає дизайнер згідно зі сценарієм.

2. Розміри банера.
Якщо ви вже знаєте, на якому сайті будете розміщувати свій банер, пишіть розмір, який приймають на цьому сайті. При розміщенні через посередника (будь то рекламне агентство, найнятий seo-фахівець або сайт-посередник типу Rotaban.ru ) Треба запитати у нього, банери якого розміру найчастіше розміщують, які вигідно розміщувати по співвідношенню ціна / якість. Наприклад, на блогах під управлінням WordPress найчастіше незаповненими бувають банерні місця розміром 125 × 125 пікселів, тому такі банери власники сайтів часто розміщують із суттєвою знижкою .

Якщо ви замовляєте розробку банерів з прицілом на майбутнє, тоді замовляйте банери популярних форматів . Якщо ж вам потрібні внутрішні акції банери або банери, які рекламую один ваш сайт і розміщуються на іншому вашому сайті, рекомендую замовляти банери нестандартних розмірів, які будуть вписуватися в дизайн сайту-донора і не будуть видалятися антібаннернимі фільтрами і плагінами .

У тому випадку, якщо ви плануєте зробити кілька банерів одного типу, з однаковим сценарієм, але різного розміру, напишіть про це в ТЗ відразу, щоб дизайнер враховував це при реалізації сценарію. При цьому можна буде отримати суттєву знижку на всі банери, тому що при правильному плануванні, коли кількість і розміри обумовлені замовником і виконавцем спочатку, витрати часу і нервів істотно нижче.

3. Вага банера.
Вага або розмір банера в КБ - досить важливий параметр. У деяких Банерообмінна мережах існують обмеження на розмір банера, тому особливо складних або неоптимізованих flash-монстрів не приймають. Нормальним вважається вага банера до 100 КБ, але краще, щоб він не перевищував 40 Кб.

4. Побажання за кольором, логотип, корпоративний стиль.
У технічному завданні на розробку банера важливо описувати, які кольори потрібно використовувати при створенні банера. У ваших же інтересах вислати розробнику лого своєї компанії, бажано, у векторному вигляді (в кривих), тобто розширення файлу повинна бути .ai, .cdr або .eps. Якщо у вас є брендбук, елементи фірмового стилю і ви хочете, щоб ця інформація використовувалася при створенні вашого банера, не соромтеся, відправте розробнику ці файли. Краще нехай інформації буде багато і дизайнеру буде з чого вибирати, чим він буде вгадувати, чого ви від нього чекаєте. Не факт, що вгадає.

5. Приблизний сценарій.
Дуже важливий пункт при написанні ТЗ на розробку банера. Більш того, перш ніж дзвонити в вподобану веб-студію і питати, скільки коштує зробити банер, потрудіться скласти опис цього самого банера, його сценарій, як ви собі уявляєте анімацію і т.д. Надішліть свої побажання, а краще відразу готове ТЗ, на вказаний в контактах веб-студії e-mail і через півгодинки можете дзвонити, питати. Або попросіть надіслати вам відповідь по електронній пошті.

Пам'ятайте: ціна банера залежить від складності та якості анімації, а не від розміру або ваги. Чим точніше ви опишіть, що вам потрібно, тим дешевше і швидше отримаєте банер, який максимально відповідає вашим побажанням.

Можна не писати сценарій, вказавши суму, на яку ви розраховуєте і попросивши менеджера розробника надіслати вам приблизний сценарій того, що вони можуть вам запропонувати за такі гроші. У цьому випадку на знижку розраховувати не варто - творчість менеджера або дизайнера буде включено у вартість банера за рахунок зменшення його складності.

6. Приклади банерів, які вам подобаються.
Можете вкласти в лист банери, які вам робили раніше і які вам подобаються. Напишіть, що саме вам в них подобається, а що не подобається. Можете дати посилання на сайти, де розміщені приклади відмінних, на ваш погляд, банерів. Хорошим рішенням буде фраза «хочу банер, схожий на той, який викладений у вас в портфоліо для компанії ХХХ, але з наступними змінами ...».

7. Додаткові матеріали, які можуть допомогти у виготовленні сайту.
Якщо є якісні фотографії продукції вашої компанії, є посилання на красиву графіку, яку ви б хотіли бачити на вашому банері - не лінуйтеся, шліть це дизайнеру. Чим менше він буде нишпорити по фотобанкам в пошуках фотографій компресійних фітингів, які ви успішно продаєте, тим більше часу витратить на роботу над анімацією або менше грошей зажадає за створення банера.

8. Мова банера.
Думаю, зрозуміло, що варто вказати, якою мовою або мовами повинен бути зроблений банер. Для дизайнера не очевидно, що вам потрібен банер українською мовою, тому що ви розміщуєте його на українському порталі, хоча ваш сайт має тільки російську і англійську версії.

9. Посилання на сторінку сайту, на яку потрапить користувач після кліка по банеру.
Посилання переходу при кліці обов'язкова при розробці flash-банера, тому що вона вшивається в сам банер. Крім того, інформація з цієї сторінки допоможе зрозуміти, що саме рекламується і, відповідно, зробити банер менш абстрактним і більш тематичним. Важливо також уточнити, в новому або в поточному вікні буде відкриватися рекламований сайт при кліці на банер.

Перед замовленням банера рекомендую також почитати мою статтю Як обдурити антібаннерние фільтри . Ці поради зі створення та розміщення банерів допоможуть вашій рекламі залишатися видимою навіть для користувачів з агресивними фільтрами реклами.

Читайте також:

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения