Вибір операційки для Acer Aspire One

Так. У мене перестала розколюватися голова, а це значить, що пора написати щось про Windows.

Отже, на нетбук Acer Aspire One з гігом мізків деякий час назад була поставлена ​​Windows XP SP3 замість Ubuntu 8.10. Обидві операційки були ретельно заточені саме під цей ноут: Ubuntu мною, а Windows - народним фольклором. Обидві операційки я фрагментарно використав приблизно по два тижні - досить, щоб перейнятися духом і плоттю кожної з них.


Щоб користуватися цією чудовою іграшки у вас є дві офіційні операційки на вибір: або винда або власний линукс виробника під назвою Linpus Lite . Останній - явний приклад того, як працюють відкати в західному бізнесі. По-іншому пояснити існування цього Linux'а неможливо.

Зате у Linpus'а є відмінний simple mode. Запускається десктоп, а на ньому, умовно, п'ять кнопок: броузер, пошта, месенджер, музло і порнуха. Для дебілів - прекрасно. Ще варто було б для здешевлення ноута прибрати з нього клавіатуру, і можна приводити в інтернет наступного мільярд .

Що добре в Linux

 • Linux; Це дуже важливий пункт, за ним - багато. Справа в тому, що Linux створювали люди з кров'ю в голові і гівном в кишечнику а не навпаки; це постійно відбивається в повсякденному використанні комп'ютера і як наслідок, впливає на якість користувальницької життя. (Але не в цьому ноут, на жаль, про це - далі.)
 • Ubuntu працює зі стабільною швидкістю. Це означає, що кожен день одна і та ж операція (наприклад, запуск броузера) займає одне і той же час.

Що погано в Linux

 • Вантажиться дуже довго, близько двох хвилин. Завантажує при цьому, наприклад, cups і blued. Нафіга Ubuntu запускає cups, якщо я не набудував жодного принтера, і нафіга запускати blued, якщо у мене в принципі немає bluetooth в ноут?
 • Проинсталлировать на цей ноут Linux може тільки досвідчений і зрілий фахівець. Я серйозно - незважаючи на офіційно заявлену виробником підтримку Linux, процедура установки Ubuntu на цей ноут вимагає нетривіальних знань і як мінімум менеджерської витримки. У мене пішла пара днів метушні з цією штукою, щоб Ubuntu заробила. Тепер, звичайно, я це зроблю за півгодини, але саме про зростання призначеної для користувача бази Лінукса Пушкін писав: «досвід, син помилок важких».
 • Установка драйверів під залізо цього ноута - просто казка. Для WiFi користувачеві дається на вибір три варіанти драйверів, і всі три - unstable і вимагають ручної збірки з вихідних. Ліворуч підеш - не працює то, направо підеш - це. Прямо підеш - працює все, але зате через раз.
 • Підтримка звуку - анекдот несмішний, зате про війну. Користувачеві пропонується поставити на цей ноут девелопмент і з компілятором напереваги зібрати альфа-версію ALSA. Адже і не обіцяють перемоги, прямо як на справжній війні. На ноут збирається вона насилу, а на сусідньому Лінуксі її не збереш - не те ядро. GIVE ME A BREAK! У ноут в 2009 році в популярній операционке не працює звук з коробки - це проти кого війна-то?
 • Карт-рідери тут створені китайцями. Ну або індусами, я не знаю. Я більше з китайцями-девелоперами працював, про них я точно знаю що у них немає мозку. Може і в індусів теж немає, не можу сказати точно. Загалом, карт-рідери цього ноута під лінуксом краще і не піднімати.
 • It's slow. На жаль, на цьому нетбуці линукс працює настільки повільно, що користуватися ним тупо не можна. Поки перезарядив броузер - противник з подругою зникли в кущах. Поки несамовито жмакаешь play і MPlayer запускається - мережева кулі відвалюється з таймаут, мовляв, че дарма мене тривожиш.
 • А ось це відноситься вже не до ноуту, а до Лінукс в цілому. Чому у 2009 році при падінні мережі линукс повинен зависнути, якщо подмонтіровать віндового кулі? Знущання! З мого кабінету в мою спальню шлях лежить через дірку в WiFi-покритті будинку. Це означає, що я не можу взяти цей невеликий ноут, відкрити кіно і перейти з ним в спальню, бо поки я донесу ноут - він зависне. Чудо ласкаве!
 • Це теж: чому віджет пошуку бездротових мереж називається Notification Area в Gnome? Я його випадково зніс - два дні шукав, все перерив, поки не спробував вимкнути мізки. Що, проект Gnome хіба отримував спонсорську допомогу від Microsoft?

Що погано в Windows

 • Windows. Див. Вище про анатомію.
 • Цей ноут захистити від вірусів не можна. Крапля антивіруса вбиває сучасний настільний комп'ютер, а нетбук - просто розриває на шматки. Власне, мій Acer вже підхопив якусь гидоту, причому незрозуміло через що.
 • Швидкість роботи ноута день за днем ​​падає. Тобто винда так влаштована, що вона не може не засірать власний простір, а як за нею прибирати - я не знаю. Варто XP SP3, броузер Google Chrome, VLC і OpenOffice.ORG. Проте, кожен раз винда все повільніше і повільніше Бутан, повільніше і повільніше відкриває мережеві кулі і т.п. (Не давайте мені рад по оптимізації, будь ласка, я не ціную цей гумор.)

Що добре в Windows

 • It just works. Це найважливіше і повністю перекриває всі недоліки. Зрештою, мені нічого не заважає розгортати з образу вінду хоч кожен день - процедура займає хвилини. Презервативи теж одноразові, чому до винде ставлення має бути краще?
 • Вона висне тільки один раз з трьох, якщо відвалюється кулі. Шара монтується нормально в більшості випадків. Мережеві папки поки видно - видно нормально.
 • Працює швидко! Бутан секунд 30, відкриває фільм моментально, броузер теж дуже. Засинає швидко, прокидається швидко, одягається швидко. Все швидко. Я не можу зрозуміти, як так вийшло, що вінда працює швидше Лінукса, але цей ноут - реально існуюча річ, яка спростовує закони фізики і здорового глузду. Науці ще належить порозумітися.
 • Працює все залізо і відразу. Не потрібні напилки. Просто поставив, драйвера поставив, ребут, і все, куди бажаєте піти сьогодні?

Історична довідка. Я - переконаний юніксоід. Користуюся лінуксом як основним десктопом з 1996 року, а з 2005 року - маком. Віндою користувався з версії 2.03 до 3.1 включно, а потім кожну нову вінду в міру виходу ставив собі на кілька місяців, щоб бути в курсі.

висновки

Дуже неприємно визнавати, але я зрозумів, що є цілий клас комп'ютерів, на яких Windows працює майже у всіх відносинах краще. Якщо ви можете пережити недоумию її розробників і вас не ображають повні жалісливий любові підказки для даунів - вінда буде краще Лінукса.

Мені дуже хочеться провести аналогію з більярдом. Ось є пул (званий в російських країнах «американкою»), в ньому лузи великі, а кульки маленькі. Всім здається, що в пул можна грати не думаючи. Долбануть сильніше - щось та закотиться. Як правило, так нічого не закочується, але зате двіжуха і весело.

А є російський більярд, в якому лузи за розміром майже збігаються з м'ячиком. Навіть думка не прийде про те, що випадково щось може на такому столі зайти в лузу.

Тому думати в російській більярді доводиться в обов'язковому порядку, а побічним ефектом думання є результат. Як тільки людина звикає до балістики важких куль, у нього чомусь російською столі закочується більше куль в лузи, ніж на куди більш простий, здавалося б, американці.

Windows - це американка, Linux - це російський більярд. Грайте на здоров'я.

Нафіга Ubuntu запускає cups, якщо я не набудував жодного принтера, і нафіга запускати blued, якщо у мене в принципі немає bluetooth в ноут?
У ноут в 2009 році в популярній операционке не працює звук з коробки - це проти кого війна-то?
Чому у 2009 році при падінні мережі линукс повинен зависнути, якщо подмонтіровать віндового кулі?
Це теж: чому віджет пошуку бездротових мереж називається Notification Area в Gnome?
Що, проект Gnome хіба отримував спонсорську допомогу від Microsoft?
Презервативи теж одноразові, чому до винде ставлення має бути краще?
Просто поставив, драйвера поставив, ребут, і все, куди бажаєте піти сьогодні?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения