Видалення непотрібних значень з бази даних WordPress

 1. Як з'являються непотрібні значення в базі даних
 2. Видалення старих значень з БД

Всім привіт Всім привіт!

Якщо ви хочете побудувати великий інтернет-проект в мережі за допомогою системи WordPress , То ви так чи інакше зіткнетеся з проблемами, які будуть чинити негативний вплив на продуктивність вашого веб-ресурсу .

У цьому випадку буде потрібно попрацювати над завданнями, які допоможуть знизити навантаження на сервер і базу даних. У цій статті я покажу один відмінний спосіб, про який мало хто знає, а він, між іншим, допомагає відмінно оптимізувати базу даних на вашому блозі.

Як з'являються непотрібні значення в базі даних

Вся справа якраз полягає в тому, що кожен раз, коли ви встановлюєте та активуєте новий плагін або шаблон , В таблиці wp_postmeta бази даних вашого блогу відбувається запис нових значень.

Після того як ви видаляєте непотрібні плагіни або шаблони, більшість подібних значень не видаляються, а накопичуються у вашій базі. Я і сам спочатку не повірив у це.

Мені здавалося, що плагін WP-Optimize, яким я користуюся регулярно, очищає мою базу даних від непотрібного мотлоху. Виявилося, я був не правий! Сувору реальність я побачив на власні очі і жахнувся!

Що важливо, такого непотрібного сміття на вашому блозі з роками стає все більше і більше.

початківці вебмастера часом встановлюють на свій блог десятки різних плагінів. Спочатку використовують один, потім змінюють його на інший, і навіть не замислюються про те, що більшість з них можна замінити за допомогою простого коду .

Цю статтю я пишу для початківців блогерів, щоб вони знали, як видалити непотрібні старі значення з бази даних.

Однак перед тим як приступити до мегаочістке своєї бази, я вам раджу обов'язково створити резервну копію своєї бази даних. У цьому вам допоможе функція експортування в phpMyAdmin.

Видалення старих значень з БД

Отже, після створення резервної копії можна починати. Зайдіть в phpMyAdmin і виберіть свою базу даних. Після цього відшукайте таблицю wp_postmeta, яка розташована в панелі праворуч і клацніть по посиланню «Структура» навпроти назви цієї таблиці:

Вашому погляду відкриється кілька варіантів, а саме meta_id, post_id, meta_key і інші. Для нас зараз важливий meta_key. Пошукайте там Сточки з цим ім'ям, а потім натисніть праворуч в кінці строчки на трикутник «Ще» і в випадаючому меню виберіть вкладку «Унікальні значення»:

Далі ви побачите повне кількість рядків і їх власні значення. На цьому етапі потрібно уважно переглянути дані значення, і визначити, які з них вам не потрібні.

Тут потрібно бути гранично уважним, так як тільки ви і ніхто інший не здатний розпізнати дійсно зайві непотрібні рядки.

Деяка частина цих рядків включає в себе стандартні настройки системи WordPress. Інша частина створена встановленими вами плагінами і шаблонами.

Нижче я описав самі рядки і їх значення, які прописані в базі даних:

 • _wp_attached_file - стандартне значення для прикріпленого зображення
 • _wp_rp_related_posts_query_result_cache_3
 • _wp_rp_related_posts_query_result_cache_5
 • _wp_rp_related_posts_query_result_cache_expiration

Я не став описувати останні три рядки. Подивіться на них уважніше:

Все якраз полягає в тому, що ці рядки виводять спеціальні довільні поля, які необхідні для функціонування плагіна Related Posts. Саме він виводить схожі записи після кожної статті блогу.

Так і є. Коли то раніше я використовував даний плагін, однак потім я його видалив і прописав простий код.

І уявіть собі, весь цей час рядки цього плагіна знаходилися в базі даних мого блогу мертвим вантажем!

Я приведу вам приклад зі значенням:

_wp_rp_related_posts_query_result_cache_3

Для того щоб швидко знайти це значення, я рекомендую скористатися пошуком.

На поточній сторінці в панелі управління phpMyAdmin вам потрібно натиснути на вкладку Пошук, а потім навпаки ім'я meta_key в поле з назвою «Значення» пропишіть значення, яке ви знайшли раніше.

Далі натисніть кнопку OK:

Далі натисніть кнопку OK:

В результаті знайдуться рядки, що містять дані старі значення цих довільних полів. Тепер можна їх видалити, не турбуючись про наслідки. Поставте галочку біля «Відмітити Усі» і натисніть на посилання «Видалити».

У моїй базі даних я знайшов аж 19 подібних рядків. І це тільки в одному значенні !!!:

Підтвердіть необхідність видалення значень за допомогою натискання кнопки «Так»:

Ось так ви зможете очистити свою базу даних від всіх невикористовуваних значень і тим самим збільшити продуктивність бази. В результаті у вас вийде чистий і акуратний блог без зайвого сміття!

Хочу зазначити, що на сьогоднішній день я поки не знайшов плагін, який би видаляв невикористовувані значення в базі даних блогу на всі 100 відсотків. Вони є, але не справляються з цим завданням повністю.

Тому спосіб, описаний в цій статті , Я вважаю єдиним порятунком. Однак я також дуже часто використовую плагін WP-Optimize. Він добре чистить базу даних, але, на жаль, не повністю, а тільки поверхнево. Наприклад, свої значення плагіна Related Posts, які я навів як приклад в цій статті, він не знаходив!

Раджу всім, хто зараз читає цю статтю, не відкладаючи на потім здійснити перевірку бази даних свого блогу, знайти і видалити старі нікчемні значення, на яких вже виріс метровий шар пилу.

І на прощання, хочу побажати вам якнайшвидшої очищення своєї бази даних. Якщо у вас є який-небудь інший спосіб для очищення баз даних, дайте мені знати. Буду дуже радий про нього почути в ваших коментарі .

До нових зустрічей, друзі. Поки що.

Успіхів Вам і Удачі З повагою,


Інші цікаві статті:

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения