Wix або Wordpress що краще при створенні сайту?

 1. Вибір дизайну / шаблону
 2. Редагування контенту / зовнішнього вигляду
 3. Модулі / додатки
 4. SEO
 5. підтримка
 6. вартість впровадження
 7. Що ж краще Wix або WordPress?
 8. 1. Тип, призначення і функціональність сайту
 9. 2. Рівень підготовки і знання в веб-розробці.
 10. 3. Наявність бюджету та терміни
 11. 4. Безпека і контроль

В останні роки конструктори сайтів впевнено збільшують свою частку на ринку веб-розробки В останні роки конструктори сайтів впевнено збільшують свою частку на ринку веб-розробки. Воно й не дивно - функції подібних сервісів ростуть, а працювати з ними може навіть далекий від програмування людина. Особливо це актуально, коли мова йде про створення сайтів візиток або проектів для малого бізнесу. У такому випадку власник компанії самостійно зможе налаштувати свій веб-ресурс - і в плані дизайну, і в плані функціональності без залучення сторонніх фахівців.

Сьогодні хочу порівняти популярний конструктор Wix з WordPress. Чому саме Wix? - по роботі стикався з кількома сервісів, і даний продукт є в ніші найбільш потужним, з моєї точки зору. До того ж останні апдейти в системі дозволяють вирішувати практично будь-які завдання. Нижче я розгляну базові можливості обох варіантів і ключові нюанси при роботі з ними:

Вибір дизайну / шаблону

Робота в Wix починається з вибору макета для сайту. На відповідній сторінці представлені всі варіанти з розбивкою по тематиках, що досить зручно. Плюс є нові, популярні і порожні шаблони.

Всього налічується близько 500 професійних макетів. На перший погляд, начебто, не так багато, але всі вони виконані в HTML5 і мають адаптивну мобільну верстку (див. Скріншот вище).

Якщо ж говорити про Wodpress, то загальне число тим там в рази вище - вони поширюються як з офіційного сайту системи, так і з безлічі інших сервісів-архівів. Однак тут є певні нюанси. За використання професійного адаптивного шаблону вам, швидше за все, доведеться заплатити, т.к в безкоштовних версіях часто виникають питання щодо якості та безпеки. Плюс функціональність там значно спрощена (в тому числі і в Lite збірках преміальних тим).

Єдиний недолік Wix в даному контексті - неможливість змінити дизайн після вибору. У той час як шаблон проекту в WP змінюється досить швидко і легко.

Разом. З власного досвіду скажу, що знайти хороший варіант теми під Вордпресс можна, але для цього: 1) потрібно витратити багато часу на пошук; 2) напевно пізніше буде потрібно його доопрацьовувати. Значно ефективніше спочатку взяти преміальне рішення, особливо якщо мова йде про бізнес сайті. Макет від Wix обійдеться вам безкоштовно, мінуси - неможливість зміни і менша вибірка.

Редагування контенту / зовнішнього вигляду

Почнемо з дизайну. Якщо охарактеризувати Wodpress коротко, то очевидно, що система більш складна і гнучка для розробників. Коли ви маєте справу з професійним шаблоном, то можете налаштувати практично все на своєму сайті - ширину макета, число виведених блоків, віджети, фони / фавіконки, слайдери, шрифти і т.п.

Крім того, у вас є доступ до CSS стилям і HTML / PHP коду, а значить ви можете поміняти абсолютно будь-яку деталь, яка вам не сподобається, або впровадити щось нове. Зрозуміло, для цих цілей потрібно розбиратися в верстці.

Що стосується Wix, то у нього перевага в функції Drag & Drop - все елементи на сторінці переміщаються простим перетягуванням. Крім того, при кліці на них побачите блок різних налаштувань. Наприклад, хочете поміняти зовнішній вигляд кнопки в макеті:

Наприклад, хочете поміняти зовнішній вигляд кнопки в макеті:

Погодьтеся, змінювати відображення, місце розташування і принцип роботи об'єктів на веб-сторінці за допомогою подібного редактора значно простіше ніж копатися в кодах шаблону. Схожим чином ви можете правити картинки, меню, фони, тексти, графічні елементи, форми, віджети і т.п.

Причому результати видно в реальному часі. Навіть при роботі зі звичайним текстом:

Вибір шрифту і його розмірів, вирівнювання, колір, жирність, підкреслення - все це за винятком ефектів (до речі, класних) є і в Wodpress. Але тамтешній візуальний редактор часто не прив'язаний до стилів на сайті і виглядає не особливо привабливо для новачків. Думаю, Frontend редагування в WP прикручується через плагіни, але знову ж таки мова йде про функції «з коробки».

Разом. При порівнянні Wix і WordPress робота в першому більш наочна і проста для рядових користувачів, не знайомих з веб-технологіями. З іншого боку це вносить певні обмеження в функціональність проекту - ви можете змінювати тільки ті опції, які є в системі. Додавати свої фішки, навіть за допомогою фахівців, нереально.

Модулі / додатки

Одне з найголовніших переваг Wodpress - десятки тисяч доповнень до базової функціональності. З їх допомогою ви зможете вирішити будь-яке питання, причому, як правило, для того чи іншого завдання є кілька різних плагінів. Все тому, що система Wodpress є OpenSource з відкритим вихідним кодом, і кожен користувач при бажанні може доповнити її своїм власним рішенням.

У Wix все трохи по іншому, ніж це нагадує ситуацію з шаблонами - у вас є обмежений набір додатків, з яких ви і вибираєте.

У Wix все трохи по іншому, ніж це нагадує ситуацію з шаблонами - у вас є обмежений набір додатків, з яких ви і вибираєте

Судячи з скриншоту вище, тут представлені всі основні напрямки функцій, які потрібні для сайту: форми, блог, eCommerce фішки, події і бронювання, вставка коду і т.п.

У такому підході є свої переваги. Так як магазин додатків Wix обмежений професійними розробникам (як і весь код системи), то з точки зору безпеки це більш захищений механізм. Як відомо, злом Wodpress в більшості випадків відбувається через проблемні плагінів або шаблонів.

Впровадження модулів в системі Wix також значно простіше. Використовується принцип роботи як і в базовому редакторі - додаєте на веб-сторінку потрібний об'єкт і редагуєте його налаштування. З Wodpress завдання може виявитися складнішим - віджети є не в кожному рішенні, іноді доводиться возитися з PHP, шорткодамі і т.п. До того ж все це не особливо наочно.

Частково недоліком системи Wix в даному питанні є наявність платних функцій в додатках. Іноді базові опції модуля обмежені, і для більш просунутих можливостей потрібно доплатити. Схожа ситуація, в принципі, зустрічається і в WP, але як я вже говорив вище, там багато альтернативних варіантів.

Разом. Традиційно будь-яка OpenSource CMS є більш гнучкою, різних разрішеній тут на порядок більше. На відміну від Wordpress в Wix плюси полягають у кращій безпеки і набагато простіший інтеграції.

SEO

Однією з проблем Wix, про яку писали багато огляди, є SEO. Мабуть, тому розробники вирішили приділити їй максимум уваги. Результатом роботи став новий модуль - SEO Wiz. Це щось на зразок онлайн майстра установок для оптимізації.

Після вибору SEO опцій в адмінці Wix, відповідаєте на парочку навідних запитань: назва сайту, розташування + ключові слова. В результаті система запропонує вам план просування.

В результаті система запропонує вам план просування

Вийшов своєрідних чекліст того, що ви повинні зробити для успішної оптимізації проекту під пошуковики:

 • МЕТА опис головною;
 • створення релевантного тексту;
 • прописати Alt для картинок;
 • введення контактної інформації;
 • посилання на соціальні профілі;
 • МЕТА дані на інших сторінках проекту.

Все це, в принципі, логічно і знайоме людині, який орієнтується в базовому SEO, але новачкові даний інструмент буде вельми корисний. По налаштуваннях, можливо, відповідні модулі WordPress і перевершують Wix, але розібратися там зможе хіба що професійний сеошник. Тут все набагато простіше:

підтримка

В принципі, в мережі сповна вистачає матеріалів по роботі з Wix або WordPress. Для WP це офіційний форум + безліч схожих тематичних проектів і блогів, в Wix - їх Help Center з більш ніж 200тис. тем обговорень.

Однак при підключенні платного тарифу Wix є преміальна підтримка, тобто ви зможете звертатися з різних питань щодо роботи сайту - по Email або телефону.

На жаль, в окремих CMS таких фішок не передбачено. Слід зауважити, що для wordpress.com також є підтримка, але в даній статті я розглядаю реалізацію саме на окремому хостингу, а не через їх сервіс (який мені здається слабеньким).

вартість впровадження

Якщо брати початкову вартість використання Wix або WordPress, то за фактом, вона дорівнює нулю. Тобто за скачування CMS і реєстрацію в Wix ви нічого не платите, отримуючи доступ до всіх базових можливостей продуктів: додатки, налаштування, шаблони і т.п.

Однак при більш детальному розгляді виникають нюанси. В результаті вас можуть очікувати такі витрати:

 • Домен. У Wix для роботи передбачений домен третього рівня, але ніякої професійний бізнес сайт його не використовує. З WP ситуація аналогічна - потрібно реєструвати.
 • Хостинг під CMS купується окремо. У конструкторі такої необхідності немає, хоча з огляду на обов'язкове додавання свого домену, ви все одно повинні будете купити мінімальний тариф. Якщо брати найпростіший хостинг, то витрати на WordPress можна порівняти з Wix, але є варіанти і дорожче.
 • Професійний шаблон. Швидше за все, для WP доведеться його купувати, якщо вам не потрібен якийсь стандартний дизайн. В крайньому випадку витратити на його інтеграцію.
 • Модулі - в обох системах є опція замовлення преміальних налаштувань в певних рішень. Плюс Вордпресс в тому, що існують альтернативи, мінус - за їх впровадження потрібно платити, якщо не зможете розібратися самі.
 • Робота по сайту і підтримка - очевидно, що створення проекту з нуля на Wix обійдеться значно дешевше ніж на CMS. Так, вам доведеться щомісяця платити за тарифом, але врахуйте, що в нього включений хостинг + підтримка.

В даний момент в конструкторі Wix знайдете такі тарифи (дійсні на момент написання статті, клікабельно):

Як мінімум, вам стане в нагоді найперший варіант - Connect Domain, оскільки без свого домену просуватися немає сенсу. Оптимальним є тариф Unlimited, де крім усього іншого буде додатковий бонус на модулі форм і Site Booster + необмежена навантаження.

У разі створення інтернет-магазин доведеться викласти від 8 до 16 доларів (без акції). В якості альтернативи Вордпресс може похвалитися безкоштовним плагіном Woocommerce, але його впровадження та налаштування обійдеться замовнику в кругленьку суму.

Що ж краще Wix або WordPress?

Як висновки хочу привести парочку нюансів, які вам (як замовнику) слід розглянути перед вибором. Продумайте кожен з пунктів і ви знайдете ідеально для себе рішення.

1. Тип, призначення і функціональність сайту

Не дивлячись на те, що WordPress спочатку була системою створення блогів, зараз її використовують практично під будь-які веб-проекти. За рахунок модулів це зробити цілком реально. Очевидно, що для блогів - вона ідеальний варіант, але в інших випадках не все так однозначно.

Wix відмінно справляється з класичними бізнес рішеннями або візитками, але тут є чіткі межі, які не вийде змінити / підправити навіть з командою розробників. Якщо потрібно реалізувати гнучку і нестандартну задачу, то вибір за CMS (не обов'язково WP). Подумайте про масштабування проекту в майбутньому.

2. Рівень підготовки і знання в веб-розробці.

Якщо ви нічого не тямите в цьому процесі і взагалі далекі від Web'а - переваги очевидні, звичайно, Wix. Перетягування елементів, настройки шляхом редагування опцій, правка текстів в реальному часі - все це новачкам вкрай важливо.

WordPress не найскладніша для вивчення система, але людям далеким від теми створення сайтів, все одно буде не просто. Вебмайстрам вона під силу, але тут слід орієнтуватися на інші нюанси - тимчасові витрати, необхідний набір функцій.

3. Наявність бюджету та терміни

Якщо у вас немає знань, стартового капіталу на студії і фрілансерів, починайте з Wix. Взявши оптимальний тариф на пару місяців, швидко запустіть свій веб-ресурс з хорошим дизайном і набором функцій.

Вам не треба витрачати багато часу і грошей на розробників на самому старті, можна відразу вкластися в SEO. Які б затягають оголошення в мережі не згадувалися про швидке створення сайтів за пару десятків доларів, результат виявиться прямо пропорційним таких пропозицій.

4. Безпека і контроль

Як я вже говорив вище, багато проблем з безпекою WP пов'язані з модулями і темами. Якщо ви будете займатися веб-проектом самостійно, але потрібно знати про різні проблеми, слабкі місця системи і контролювати ці нюанси. Тут, в принципі, немає нічого складного для рядового вебмайстра, просто потрібно ознайомитися з відповідною літературою.

Зрештою, ви повинні розуміти, що дані і фізичне розташування Wix ресурсу знаходиться на сторонньому сервісі. Пам'ятається, при створенні першого блогу мене ця ситуація трохи бентежила, тому що хотілося контролювати повністю всі деталі по сайту - хостинг, домен, движок, модулі. Тут вся відповідальність лежить на вас, не забувайте. До речі, окремі сервери теж можуть мати проблеми, як і сервіси.

А ви що думаєте з теми порівняння Wix або WordPress що краще для створення сайту?

Чому саме Wix?
Що ж краще Wix або WordPress?
А ви що думаєте з теми порівняння Wix або WordPress що краще для створення сайту?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения