WordPress SEO by Yoast - настройка плагіна

 1. Інсталяція і настройка Yoast SEO
 2. Основні настройки - Yoast SEO
 3. Заголовки і метадані - Yoast SEO
 4. Соціальні мережі - Yoast SEO
 5. XML карта сайту - Yoast SEO
 6. Додатково - Yoast SEO
 7. Інструменти - Yoast SEO
 8. Консоль пошукових систем Yoast SEO і преміальні розширення
 9. Yoast SEO - робота з записами та сторінками
 10. Yoast SEO - сніппети і ключові слова
 11. Читабельність записи (Post Readability) - Yoast SEO
 12. Налаштування соціальних мереж - Yoast SEO

Yoast SEO - один з найпопулярніших SEO плагінів який використовують власники WordPress сайтів. Одна з причин такої популярності - постійні оновлення та поліпшення плагіна від авторів. Не завжди поновлення бувають ідеальними, але в цілому, Yoast SEO безсумнівно ставати все краще і краще.

Сьогодні у нас повністю оновлена ​​стаття за більшістю параметрів цього корисного плагіна яка допоможе новачкам і не тільки зробити всі потрібні налаштування на новому сайті. Плагін повністю безкоштовний в базовій версії, яку завантажили і встановили вже понад 1 млн користувачів. У цій інструкції описані основні важливі моменти настройки плагіна і найнагальніші його опції.

Плагін має російську локалізацію, але як правило, не зовсім повну, так як дуже часто оновлюється. Через це можливо, деякі назви на скронях в статті будуть не точно відповідати тому, що бачите ви у себе. Сподіваюся, це не стане серйозною проблемою при вивченні плагіна.

Інсталяція і настройка Yoast SEO

Перш за все, вам потрібно встановити плагін. А встановлюється він точно також, як і будь-який інший безкоштовний плагін з WordPress.org:

 1. У WP адмінки йдемо в Модулі> Додати новий
 2. Знаходимо пошуком Yoast SEO
 3. Кількома кнопку «Встановити»

Після завантаження та установки плагіна, натискаємо на кнопку активації. Тепер в самому низу (як правило) вашої консолі ви побачите новий пункт під назвою «SEO» Тиснемо на цю нову опцію, щоб почати роботу з плагіном.

Основні настройки - Yoast SEO

Найперший екран, який ви побачите, це «Консоль», але це тільки одна з 5-ти запропонованих тут вкладок. У кожній вкладці зібрані важливі функції і опції, з якими ми і будемо знайомитися.

Вкладка «Загальні» покаже вам наявні SEO-проблеми (якщо вони є, звичайно) або рекомендовані поліпшення, які плагін знайшов для вашого сайту. Ці опції допоможуть вам з легкістю підтримувати внутрішню SEO-оптимізацію вашого сайту на висоті.

Ці опції допоможуть вам з легкістю підтримувати внутрішню SEO-оптимізацію вашого сайту на висоті

У вкладці «Загальні» ви зможете скинути всі налаштування плагіна, повернувши все до первинних значень. Справа, в тому, що багато користувачів після установки якого-небудь плагіна люблять потестировать запропоновані опції, так що ця функція може бути дуже до речі, коли потрібно обнулити розширення після експериментів.

Справа, в тому, що багато користувачів після установки якого-небудь плагіна люблять потестировать запропоновані опції, так що ця функція може бути дуже до речі, коли потрібно обнулити розширення після експериментів

Вкладка «Про себе / Про сайт» дає базову інформацію про ваш сайт. Ми рекомендуємо, по крайней мере, вказати назву сайту, незалежно від того компанія це або приватна особа. Також можна додати альтернативну назву і логотип.

Використовуйте вкладки «Інструменти вебмастера», що верифікувати ваш сайт для найбільших пошукових систем, а також, а також дозволити індексацію сайту сервісом OnPage.org. Якщо ви вже раніше внесли свій сайт наприклад, в вебмастер Яндекса, то нічого вписувати тут не треба.

І нарешті, секція «Безпека» дозволяє вам включити розширений склад Yoast SEO meta box. Більшість користувачів не використовують дану опцію, так як вона потрібна для записів, зміст яких не повинен індексації, і має справу з канонічним контентом.

Заголовки і метадані - Yoast SEO

Рухаємося до наступного етапу налаштування: налаштовуємо заголовки і метадані. Ця секція дуже важлива, так як тут ми налаштовуємо відображення заголовків ваших сторінок і записів в результатах пошукової видачі.

Почнемо з вкладки «Загальні». Спочатку переконаємося в тому, що вибрали потрібні роздільники для заголовків. Ми рекомендуємо використовувати «-» або «|», так як вони більш звичні для користувачів, хоча даний вибір ніяк не впливає на ваші SEO-показники. Крім того, на цій сторінці можна відключити для постів аналітику ключових слів і «читабельності». Що це таке, дивіться нижче.

Потім йдемо до вкладки «Домашня сторінка» і прописуємо назву домашньої сторінки і мета-опис. Це дуже важливий етап настройки, так як ми вписуємо то, що буде показано в результатах пошукової видачі. Тому дані тут варто ввести вручну. Переконайтеся, що всі внесені дані відповідають вашому сайту. Також можна використовувати ключові слова.

Виберіть «Типи записів», «Таксономії» і «Архіви» за замовчуванням пропонують аналогічні опції на вибір бажаних title-шаблонів і шаблонів мета-описів для різних сторінок вашого сайту. Як правило, можна залишити шаблони як вони є нічого не змінюючи.

Також серед важливих опцій потрібно виділити відключення індексування ваших тегів і можливість відключити архіви, які створені на основі дат, так як більшість користувачів шукають контент, грунтуючись на змісті, а не на дату.

І нарешті, вкладка «Інше», в якій містяться загальні налаштування метаданих. Більшість користувачів не підключають дані опції, але якщо ви реально хочете проіндексувати підсторінки архівів або використовувати тег meta keywords, то ви можете це зробити.

Соціальні мережі - Yoast SEO

Соціальні мережі - Yoast SEO

Yoast допоможе зробити інтеграцію з соціальними мережами і зробити її частиною вашої SEO-оптимізації. Все, що потрібно - просто вставити посилання соціальних мереж, з якими ви працюєте, у вкладці «Акаунти» і збережіть налаштування.

XML карта сайту - Yoast SEO

XML карта сайту - Yoast SEO

Якщо ви не використовуєте окремо будь-якої плагін для генерації Google XML карт, то вам потрібно включити опцію Yoast XML sitemaps, яка дозволяє вам створити чисту структуру карти, яка сподобається Google-ботів. Виберете в додаткових табах, що ви хочете відобразити в карті сайту і збережіть налаштування.

Додатково - Yoast SEO

Додатково - Yoast SEO

Ця секція пропонує вам три дуже важливі групи опцій: Навігаційна ланцюжок (breadcrumbs), настройки постійних посилань і вашого RSS-фида.

«Хлібні крихти» (Breadcrumbs) показують шлях до сторінки, на якій зараз знаходиться користувач, і вони життєво необхідні будь-якого сайту. Щоб прибрати цю ланцюжок, ваша тема повинна підтримувати функцію Yoast SEO Breadcrumbs. Або ви можете додати в будь-яку тему трохи кастомними коду .

У другій вкладці ви знайдете опції для постійних посилань, які дозволять поліпшити кількість посилань структуру вашого сайту.

У «Постійних посиланнях» рекомендується відзначити перші три пункти як є. Можна потурбуватися видаленням горезвісних «Також рекомендується почати створювати чисту красиву URL-структуру з самого першого дня існування блогу.

Вкладка RSS пропонує вам опції по оптимізації вашого фида для читачів шляхом додавання контенту перед і після ваших записів. Використовуйте цю можливість, щоб додати посилання на автора, запис, блог або опис блогу в ваш RSS-фід. Ще ви можете використовувати цю функцію для монетизації свого фида. Ви можете додати рекламний банер 728 x 90 з HTML, щоб опублікувати будь-яку інформацію, яку побачать ваші користувачі. Рекомендується розміщувати тільки оголошення, які знаходяться в одній тематиці з вашим сайтом, інакше вас можуть звинуватити в розсилці спаму.

Інструменти - Yoast SEO

«Інструменти» дозволяють вам редагувати групи записів, а також файли (типу robots.txt і .htaccess, але не варто зайвий раз чіпати ці «чутливі» файли, якщо ви не впевнені в тому, що робите). Найважливіша тут функція - це Імпорт / експорт, так як вона дуже корисна, якщо вам потрібно перейти на Yoast SEO з іншого SEO-плагіна або експортувати настройки для використання на іншому вашому сайті.

Консоль пошукових систем Yoast SEO і преміальні розширення

Ці дві вкладки не особливо необхідні в налаштуванні Yoast SEO, але ми скажемо пару слів і про них. «Консоль пошукових систем» використовується для інтеграції з інструментами Google Веб-майстер, а також для отримання додаткових відомостей про індексацію і ранжування вашого сайту.

Остання секція - це місце, де «живуть» посилання на платні аддони для Yoast SEO. Вам запропоновано 4 преміальних розширення для поліпшеної оптимізації відео, роботи з Google News SEO та місцевої SEO-оптимізацією.

Yoast SEO - робота з записами та сторінками

Тепер ми розглянемо SEO-настройки для ваших записів і сторінок. Для цього давайте заглянемо «під капот» будь-якого запису.

У верхній частині сторінки ви побачите додаткові SEO опції і корисні підказки, додані Yoast SEO. Відразу впадають в очі такі опції записи, як ступінь Читабельність (Readability) і рівень SEO-оптимізації. Зелений - добре, жовтий - потрібно поліпшити і червоний - зовсім погано.

Зелений - добре, жовтий - потрібно поліпшити і червоний - зовсім погано

Також є можливість позначити головну категорію, якщо запис публікується в кількох категоріях. Найважливіша категорія буде відображена в «Хлібних крихтах».

Найважливіша категорія буде відображена в «Хлібних крихтах»

Якщо ви промотали сторінку вниз, ви побачите meta box Yoast SEO, який зібрав усі опції настройки одиничних сторінок і записів в одному місці.

Yoast SEO - сніппети і ключові слова

Вкладка «Ключові слова» включає секцію, де ви можете ввести ваш головний ключевик і побачити повний SEO-аналіз запису для цього ключа. Такий аналіз не обов'язковий, і він не гарантує вам отримання першого місця в пошуковій видачі, але плагін дасть вам корисні поради щодо поліпшення SEO записи, грунтуючись на використанні даного ключового слова. Ви також можете редагувати заголовки і сніппети, використовуючи Snippet Editor.

Читабельність записи (Post Readability) - Yoast SEO

Рухаємося далі. Якщо ми кликнемо на вкладку «Читабельність» (Readability), то побачимо аналіз контенту вашої запису, який заснований на різних стандартних читацьких тестах. Не варто сприймати цей аналіз дуже серйозно, так як, наприклад, наукова стаття з великою кількістю термінів і довгих слів може отримати червону позначку, але це не означає, що вона не читабельна.

Налаштування соціальних мереж - Yoast SEO

Якщо ви виявите на іконку «поділитися в соціальних мережах» в лівій частині meta box Yoast SEO, то вам відкриється вкладка для додавання кастомних заголовків, описів і картинок в Facebook і Twitter. Це чудова опція допоможе вам зрозуміти, як буде виглядати ваш контент в соціальних мережах, якщо їм поділитися користувач. Facebook і Twitter поміщають посилання на ваш сайт, і не важливо, хто поділився новиною з вашого сайту. Зображення, якими ви ділитеся на Facebook, повинні бути не більше, ніж 1200 × 630 пікселів, а зображення в Twitter не повинні перевищувати 1024 × 512 пікселів.

Остання секція, яку ми хочемо описати - це вкладка «Додатково». Просто клікніть на іконку у вигляді шестерінки, щоб відкрити додаткові опції Yoast SEO для вашої запису. Дана секція видно тільки адмінам і тільки, якщо «Додаткові опції» були підключені у вкладці «Безпека» в «Основних налаштуваннях». Тут адміни можуть привласнювати окремим постам атрибути noindex, nofollow або призначати канонічні URL.

Ось загалом, і всі налаштування. Варто відзначити, що сам по собі, плагін від року до року стає все простіше в плані призначених для користувача інтерфейсів. Крім того, на сайті авторів можна знайти масу корисної документації і статей не тільки з цього плагіну, але і взагалі з усіх аспектів SEO для WordPress.

Перейти до плагіну

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения